* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

ÖĞRETMENLERE YAPTIRILMADIK BİR BU KALMIŞTI 17.09.2012

ogretmenlere-yaptirilmadik-bir-bu-kalmisti-17092012

Hiçbir ön hazırlık yapılmadan öğrencilere sıcak yemek servisi uygulaması okul yönetici ve öğretmenlerini zor durumda bıraktı
06 Kasım 2012 Salı 20:52

   2012 - 2013 öğretim yılı sürprizlerle başladı. Daha önceki yıllarda çevre köylerden taşımalı olarak taşımalı olarak okula gelen öğrencilere verilen kuru kumanya yerine bu yıl sıcak yemek uygulamasına geçildi.Bugün ilk uygulaması yapılan sıcak yemek servisi birçok karışıklığa yol açtı.  İlden  getirilen patates yemeği , çorba ve bir tane elmadan oluşan yemek öğrencilere dağıtıldı.   Öğrencilerin yemek yiyecekleri bir yemek salonunun olmaması, yemek servisi yapacak eleman bulunmaması sebebiyle bazı öğretmenler ve okul yöneticileri okula ait eski kantin binasının önüne konulan bir sıranın üzerine yerleştirilen büyük yemek kaplarından öğrencilere servis yaptılar.
     Önceden planlanmadan ve alt yapısı hazırlanmadan başlanan uygulama bazı zorlukları beraberinde getirdi.Öğrenciler kantin önünde sıraya girerek plastik tabldot tabaklarına aldıkları yemekleri elleriyle sınıflara taşıdılar. Birinci sınıfların yemekleri de büyük sınıfların öğrencileri tarafında sınıflarına taşındı. Bu durum akıllara, yağışlı ve soğuk havalarda kantin önünden bu servisin nasıl yapılacağı sorusunu getirdi. Öte yandan, sadece taşımalı öğrencilere yapılan sıcak yemek uygulaması sırasında diğer öğrenciler ellerinde kaplarla yemek götüren taşımalı öğrencilere imrenerek baktılar. Ayrıca yemeğin ilden getirilişi sırasında kapaksız kaplarda getirilirken taşması ve birbirine karışması hijyen konusunda da tereddütlere yol açtı. Öğrencilere sıcak yemek verilmesinin yerinde bir uygulama olduğunu söyleyen bazı öğrenci velileri, yemek yenecek yer, bulaşık yıkayacak, servis yapacak görevliler ve hijyen sorununa dikkat edilmesi gerektiğini ve bu arada arkadaşları sıcak yemeği alırken özenen öğrencilerin durumunun da göz önüne alınmasını dilediler
En ilginç görüntüleri de öğretmen ve idarecilerin öğrencilere yemek servisi yapması oluşturdu. Bu görüntüler "Öğretmenler yeteri kadar çalışmıyor." veya "Yattıkları yerden para alıyorlar." diyen bazı yetkililerin sözlerini hatırlattı.

Bu yıl okula başlayan birinci sınıf öğrencilerinin sınıflara dağıtılan yemekleri yanlarındaki velileri tarafından yedirildi.

KAYNAK:http://www.yesilcakraz.com/HABERLER%202011.htm


Haber okunma sayısı: 50453Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ