* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

100 Yaşında AĞAÇLAR Kesiliyor !

100-yasinda-agaclar-kesiliyor-

Bir şirketin çıkarı için halkın parasının çarçur edilmesinin ve Batı Karadeniz’in doğal orman ekosistemlerinin bizzat Devlet tarafından yok edilmesinin hesabını kim verecek !
30 Kasım 2014 Pazar 22:40

   Bartın'ın Saraylı Köyünden başlayan Orman Kıyımının  devam etmemesi için Zonguldak Bartın ve Amasra'dan gelen insanlar ve Saraylı Köy Halkının Katılımı ile katledilen orman alanının önünde basın açıklaması , pankartlarla protesto gösterisi yapıldı.
   Yağmur ve soğuğa rağmen oldukça fazla sayıda duyarlı vatandaşların katıldığı eylemde Bartın Platformu adına Berrin Küçüktabak basın açıklamasını okudu.Köylüler ise orman alanlarının yok edilmesinden etraflarının balçık alanlarına dönüşmesinden sık sık bu yüzden kaza ve maddi hasarlar yaşadıklarından şikayetlerini dile getirdiler.
Fotoğraflarda da görüleceği üzere 100 yaşında ağaçların kesildiği orman alanı adeta balçık tarlasına dönüşmüş durumda ..

______________________________________________________________________________________________________

Termik santral projesinin bir parçası olan enerji iletim hattı , termik santral ÇED izni çıkarılmadan nasıl başlatılabiliyor.. Enerji iletim hattı için yok edilen doğal ormanları Nasıl geri getirilecek.. Enerji iletim hattı için milletin cebinden yapılan gereksiz harcamanın faturasını kim ödeyecek ..  
- Bartın Valiliği’ni elektrik iletim hattı için yapılan orman katline son vermesi için
- Valiliğin bir an önce harekete geçmesi ve bu katliamı durdurması için
- Bartın-Amasra halkı olarak termiksiz yaşam için yaptığımız mücadeleyi, ormanları yok edecek elektrik iletim hattı çalışmalarının durdurulması için ..GÖREVE DAVET EDİYORUZ ..


BARTIN PLATFORMU  bu katliamı durdurması için Bartın Valiliği’ne vermek üzere dilekçe kampanyasını başlatıyor ve tüm duyarlı yurttaşlarımızı dilekçe vermeye çağırıyoruz.” DEDİ !
______________________________________________________________________________________________________Haber okunma sayısı: 50190Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ