* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Acılıyız-öfkeleyiz ! Artık Yeter !

aciliyiz-ofkeleyiz--artik-yeter-

13 Mart akşam saatlerinde Ankara Kızılay'da Ankara Bulvarı üzerindeki otobüs duraklarında bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonucu yine onlarca insanımızı kaybettik. Acılıyız, öfkeliyiz. Yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarınına başsağlığı diliyor ve halkımızın acısını paylaşıyoruz..Yaralılara acil şifalar diliyor.Yapılan katliamı lanetliyor ve kınıyoruz.
16 Mart 2016 Çarşamba 15:20

Ülkenin başkentinde 5 ayda 3. kez bombalı saldırıda insanlarımızı kaybettik. Artık bu ülkede yaşayan hiç kimsenin can güvenliği kalmamıştır. Güvenlik güçleriyle istihbaratıyla sözde halkın güvenliğini sağlayan tüm kurumların tek derdi vardır o da Sarayın, Saray iktidarının güvenliğidir! 
Halkın can güvenliğini ortadan kaldıran, ülkeyi ölümün ülkesi haline getiren, Bu iktidarın  izlediği savaş politikalarıdır. Saray iktidarı çok cephede çatışma ve savaşı tırmandırarak yönetme stratejisi ile ülkeyi bombaları kimin patlattığının belirsizleştiği bir savaş atmosferine sokmuştur. Kesin olan bir şey varsa o da bombayı patlatan el kim olursa olsun bombaların Halkın can güvenliğine yönelik olduğu ve halkın yaşam hakkının elinden alınmasına yönelik olduğudur. .
Artık yeter.

Bu halk her gün katliamlarla, ölüm haberleriyle, ölüm tehdidi altında yaşamak istemiyor. Ölümleri durdurmanın yolu  Siyasal iktidarın  katliam politikalarını, savaş siyasetini durdurmaktan, son vermekten geçiyor. 
Bu ülkeyi yaşanabilir bir ülke olmaktan çıkaran, her katliam sonrası yayın yasakları getirip dosyalarda gizlilik kararları almaktan, topladığı güvenlik zirvelerinde halkın değil kendi güvenliklerini konuşmaktan başka bir şey bilmeyen AKP hükümeti halkın yaşam hakkını korumaktan ziyade kendi siyasal iktidarını korumanın derdine düşüyor..
Her gün yeni bir katliam yaşanmasını beklemeyeceğiz. 
Tüm halkımızı yaşama sahip çıkmaya,  savaş politikalarına karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz!    /   
BARTIN  HALKEVİ  BAŞKANI SEDAT BORA


Haber okunma sayısı: 1099

Haberin etiketleri:

halkevi, bartın, sedat, bora, katliam, ankara, yeter, AKP, katil, terör


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ