* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Amasra Çöp Ve Moloz Yığınlarına Teslim

amasra-cop-ve-moloz-yiginlarina-teslim

Amasra'da İnsanların Denize Girdiği Alana ve yola Amasra Belediye Zabıtalarının eşliğinde Çöp ve moloz yığınları dökülüyor
04 Ağustos 2016 Perşembe 12:17

Amasra Belediyesi aylardan beri çöplük alanı olarak kullanılan bölgedeki çöpleri bu alana dökmeyip , kıyıdaki kayaların arasına dökmesi , dolgu malzemesi olarak da cöpleri kullanması tepki yarattı.

Amasra'da denize giren bazı vatandaşlar , taş ve moloz yığınlarının yanıbaşlarına düşmesi üzerine bağırarak tepki gösterdi.
Mayıs ayından beri  Amasra çöplüğünün  olduğu yerde çöplerin toplanmayıp dağı parçalayarak üzerinin kapatılması çalışması vardı.

Fotoğraflarda da görüldüğü üzere deniz ve kaya araları çöplerle doldurulup üzerlerini moloz ve toprakla örterek yeni bir alan oluşturulmaya çalışılıyor.

Buralar halkın denize girdiği dogal alandır. 
Çevre Mudürlüğü ve Müze bu konuda ne dusunmektedir ?
Gerekli izinler alınmış mıdır ?
Amasra Belediye Başkanı , seçim bildirgesinde yapacağını söylediği "KÜLTÜR PARK SAHİL YOLU'nu" çöplerle doldurarak mı ?oluşturmaktadır.

Kıyı şeridine dolgu yapmak ve halkın sağlığını etkileyecek çöple karışık moloz yığınlarının toprağa ve denize karışmasına yol açak bu işlem doğru mudur ?


Haber okunma sayısı: 1253Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ