* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

AMASRA'da Başıboşluk ve Ses Kirliliği !

amasrada--basibosluk-ve-ses-kirliligi-

Yaz geldi Amasra'ya bayramla birlikte bir akın olacak.Bu akın ile birlikte asıl sorun düzeysiz ve yüksek sesli eğlence yerlerinin ses ve görüntü kirliliği. Amasra'ya insanlar tatile dinlenmek eğlenmek için mi? geliyor yoksa eziyet mi? çekmek için geliyorlar belli değil.
14 Haziran 2018 Perşembe 21:35

Amasra'ya bayram tatilini geçirmek için gelen Amasra sakinleri şikayetçi. Turizimcilerin özellikle kaliteli turist gelsin diye dile getirdiği Amasra'da zaten kaliteli bir hizmet var mı ki kaliteli turist gelsin.Başıboşluk almış başını gidiyor.Amasra Beleditesi yetersiz ve yeterli hizmet sunmuyor.
Küçük Liman'da sesden durulmuyor. Eğlence yerlerinin gürültülü yüksek oktavlı müzikleri kulakları yırtar seviyesinde.Evinde hastası olan bir Amasralı bir vatandaş evin içinde durmanın mümkün olmadığını  4-5 adet cafe-çay bahçesinin yüksek sesli müzik karışımının evin içinde yankılandığını dile getiriyor.İşletmelerin yasal olmayan bir şekilde kumsala yayılmış olmaları ses kirliliğinin daha da yayılmasına sebeb oluyor..
Zabıtayı arıyorsunuz zabıta söylüyor hiç oralı bile olmuyorlar diyor madur vatandaş . Tam anlamıyla bir başıboşluk .
Belediye'den umduğu ilgiyi bulamayan vatandaş gidip birer birer kafeleri uyarıyor sesi kıstıramıyor ..
Ve vatandaş artık şu ifadeleri dile getiriyor:
Yillar once Bodrum'da Halikarnas Disko'yla savaşan bir yaşlı kadın vardı..Gazetelerde okumuştum.Şikayetleri sonuç vermeyinde aynı ayarda bir ses duzeni kurdurup o da karşiya saliyordu sesi...Yakinda aynı işi yaparsam ve adım" deliye" çıkarsa hiiç şaşmayın..Umruma da değil..Onlara ceza kesemeyen devlet( ve de belediye) bana ceza keserse hepsine yuh olsun....
Ayrıca şuna da dikkat çekmek isterim..Halka ait kumsallar özel işletmeler tarafından işgal edilip, pazarlanıyorsa (ki bu yasa dışıdır) halkımız da, devlet de buna susuyorsa bi daha yuh olsun....
Artık ben sade bir vatandaş olarak "adalet ve hukuk devleti "istiyorum.O yüzden bayram sonrası tekrar bir dilekçe savaşına mecburen başlıyacağım..Ve sonuçları sizlere bir bir yazacağım.Ve her şeye, tüm bu komediye rağmen elimden geldiğince ,gücüm yettiğince mücadele etmeye çalışacam.(şimdiye kadarki tecrübelerimin ışığında söyleyeyim ki, şikayet ettiklerim değil büyük olasılıkla ben cezalara maruz kalacağım).
Amasra'ya Amasra'yı yönetebilecek yeteneğe sahip gerek tarihsel değerlerİ koruyan gerekse de çevre,kültür ve insana değer veren yerel yöneticiler lazım. 


Haber okunma sayısı: 834Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ