* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Amasra'da Şikayet , İftira ve Yalan

amasrada-sikayet--iftira-ve-yalan-

Bartın Platformunun İklim için harekete geç konulu çalışmasında yer alan arkadaşlarımız aynı çalışmaya Hayır önlükleri ile gelen dostlarla birlikte görüldükleri için tamamen yalan beyan ile Amasra AKP ilçe başkanı Bekir KARABACAK tarafından şikayet ediliyor, görgü tanığı olarakta Amasra AKP İlçe Gençlik kolları Başkanı Ali TOPÇU ve Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur şahitlik ediyor. Şahit ve şikayetçiler sadece adları ve soyadları ile değil iktidar partisi ile ilişkilerini ve konumlarını yazarak şikayetçi oluyorlar.
01 Haziran 2017 Perşembe 00:29

 Bilindiği üzere 15 Temmuz sonrası çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ve ilan edilen OHAL kamu güvenliğini korumakla açıklandı. Ancak uygulamada genelde Kamusal özgürlüklerin kısıtlandığı, özelde ise kamu çalışanlarının başta çalışma hakkı olmak üzere bir çok temel hak ve özgürlüklerini tehdit eder hale dönüştü. Yıllardır devlet içinde cemaatlerin, cemiyetlerin örgütlenmesine karşı duran örgütümüzün üyeleri bu kararnameler ve Ohal ile mağdur edildi, ediliyor.

 

Ne ile suçlandığını bilmeyen, savunma hakkı dahi tanınmayan binlerce kamu çalışanı açığa alınarak, ihraç edilerek mağdur edildi. Üyelerimiz ve örgütümüz bu zulme direnmeye devam ediyor. İşini, onurunu geri isteyen  ve ülkenin bir çok yerinde direnen üyelerimiz var.  Özellikle başkentimiz Ankara’da haklı taleplerine cevap bulamadığı için önce oturma eylemi ile başalayan Nuriye Gülmen, Semih ÖZAKÇA ve arkadaşlarının eylemine kulak tıkayan iktidar bu iki arkadaşımızı açlık grevine de duyarsızlığına devam etmiştir. Yaptıkları haklı ve onurlu eylemi dikkate almak yerine arkadaşlarımızı ötekileştirme, yalnızlaştırma taktiği deneyen iktidar bu yöntem de tutmayınca yoldaşlarımızı tutuklayarak dirençlerini kırmayı denemektedir. Tabii ki kamu emekçilerinin bunca yıllık mücadele birikimine sahip Eğitim Sen, KESK ve emek dostları bu hamleleri de boşa çıkarak direnci gösterecektir.

Ülke genelinde yaşanan bu durumun örnekleri maalesef Amasra’da mücadele eden yoldaşlarımız için de geçerli olmaktadır. Daha önce Kaleşah Mahallesi’nde çocuklarının servis hakkı için mücadele eden öğrenci velilerini yalnız bırakan, iktidarın yerel temsilcileri velilerin yanında duran sendikamızın üyeleri Kerim BOZ ve Recai ÇAKIR arkadaşlarımızı soruşturma ve baskılarla yalnızlaştırmaya çalışmıştı. O dönem de iftira ve yalan üzerine kurulan şikayetlerle başlayan süreç arkadaşlarımızın ve velilerin fiili ve hukuki mücadelesi ile geri püskürtülmüştü. Bu günlerde yine yalan ihbar ve yalancı şahitler aracılığıyla Emek, Demokrasi ve Çevre mücadelesinin neferleri olan dostlarımız idari ve adli soruşturmalara konu ediliyor.

Bartın Platformunun İklim için harekete geç konulu çalışmasında yer alan arkadaşlarımız aynı çalışmaya Hayır önlükleri ile gelen dostlarla birlikte görüldükleri için tamamen yalan beyan ile Amasra AKP ilçe başkanı Bekir KARABACAK tarafından şikayet ediliyor, görgü tanığı olarakta Amasra AKP İlçe Gençlik kolları Başkanı Ali TOPÇU ve Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur şahitlik ediyor. Şahit ve şikayetçiler sadece adları ve soyadları ile değil iktidar partisi ile ilişkilerini ve konumlarını yazarak şikayetçi oluyorlar.                Ohal koşullarında yapılan Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin itirazlarımız ortadadır. İktidarın istediği EVET seçeneği için koşturan, sosyal medyada açıkça beyanda bulunan kamu çalışanları ortadadır. Parti amblemli bayrakları asan daire müdürleri ortadadır. Tüm bu yaşananlarda seçim kanuna muhalefet görmeyen AKP Amasra yöneticileri neyin peşindedir?

HODRİ MEYDAN;  arkadaşlarımızı yapmadıkları önlük giyme ve bildiri dağıtımı ile suçlayanlar ispatlasınlar. Sonra da seçim kanuna muhalefeti kimler yapmış bir daha araştırsınlar. Biz temel hak ve özgürlüklerin Türkiye’de olduğu gibi Amasra’da da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Amasra’nın temel sorunlarına çözüm üretmek, işçisinin maaş sorununu çözmek, partisinin oy oranını artırmakla uğraşması gerekenere arkadaşlarımıza attığınız iftiralar dün olduğu gibi bugünde yapışmaz. Döner sizin yakanıza yapışır diyor, dostlarımıza, dayanışma için burada olan herkese teşekkür ediyoruz.

SEDAT BORA/Eğitim Sen Bartın Temsilciliği Şube Başkanı


Haber okunma sayısı: 2431Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
19 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu ay:
19 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Toplam:
84629 hit, 33399 ziyaretçi, 45582 ziyaret