* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Bartın Kadın Platformu Davetlisi Aysu Bankoğlu

bartin-kadin-platformu-davetlisi-aysu-bankoglu

10 KASIM cumartesi günü Bartın Kadın Platformunun çağrısı ile Bartın KESK binasında kadın sorunları ve yaklaşan yerel seçimleri tartışmak üzere Kadınlar CHP Bartın Milletvekili Av Aysu BANKOĞLU buluştu.
12 Kasım 2018 Pazartesi 20:44

Amasra ve Bartın dan kadınların yoğun katılımının olduğu toplantı KESK şubeler platformu adına Sedat Bora nın açılış konuşmasıyla başladı.

Sedat Bora kısaca Önümüzdeki yerel seçimlerin önemli olduğunun altını çizerek KESK in yerel seçimlere dair belli başlı ilkelerinin olduğunu bu ilkeler çerçevesinde tüm adaylar ile görüşeceklerini ekonomik kriz altında ezilen emekçilerin ve yoksulların sesi olabilen kolektif bir ekip çalışması ile çalışılması gerektiğini ifade ederek,yerel seçimlere güçleri oranında bilgi ve deneyim birikimlerini kullanarak müdahil olacaklarını ifade etti.
Bartın dan seçilen ilk kadın milletvekili olmasından dolayı Aysu Bankoğlu nu tebrik ederek , başarılar diledi.

Aysu Bankoğlu da 10 kasım da Mustafa Kemal Atatürk ü ölümünün 80. Yıldönümünde sevgi ve saygı ile andığını ifade ederek, Atatürk ün açtığı yolda ilkelerini benimseyerek yürüyeceklerini belirtti. Mustafa Kemal Atatürk ün kurduğu Cumhuriyetin Kadınlara verdiği önemden bahsetti. Özellikle mecliste yaptığı kadın sorunları üzerine çalışmalarını anlattı.

Bartın CHP Milletvekili adayı Fahri Özsoy ise Bu yıl 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerin de her yıl belediye hoporlöründen verilen siren sesinin bile verilmediğini Bartın Belediyesinin Atatürk'e saygısızlık yaptığını belirterek bu durumu kınadıklarını ifade etti .Ayrıca Bartın Belediyesinin kötü yönetildiğini kentin rantının belli kişilere dağıtıldığını belirterek Bartın Belediye Başkanlığını mutlaka CHP nin alması gerektiğinin altını çizdi.  Ve kadınlar söz alarak Bartın a Kadın eli değdiğini belirterek Aysu Bankoğlunu tebrik ettiler.

Ayrıca Amasra ve Bartın dan değişik sivil toplum örgütü ve sendikalardan temsilci ve üye kadınlar Amasra da yaşanan her türlü eğitim sorunlarında, İşçi eylemlerinde ,Termik santral karşıtı mücadelenin en önünde her zaman koşturan, Amasra halkının bilinçlenmesinde önemli katkıları olan,bilimsel laik eğitimim temellerini tehdit eden uygulamalara karşı mücadeleden geri durmayan Amasra Eğitim Sen Temsilcisi ve Bartın Platformu yürütme kurulu üyesi RECAİ ÇAKIR'ı Amasra Belediye Başkanlığına aday gösterilmesini Bartın Milletvekili Aysu Bankoğluna tek tek söz alarak güçlü bir ses ile önerdiler.

Ayrıca söz alan temsilciler Amasra nın son dönemde belediyenin bilimdışı kötü uygulamaları ile tüketildiğini Amasra'nın Recai Çakır ile güzelleşeceğinin altını çizdiler. Recai Çakır ın aday adayı olmayı düşündüğünü duyduklarını ve çok sevindiklerini belirttiler. Toplantıya Katılan CHP liler 31 mart yerel seçimleri ile ilgili süreci de değerlemdirdiler. Şoyleki: Aday adayı olma sürecinin devam ettiğini belirterek,Amasra Ulus Kurucaşile aday adayları mülakata alındı.CHP genel başkan yardımcısı Yunus Emre Bartın a gelerek,aday adayları , CHP il ve ilçe yöneticiler CHP eski il ve ilçe başkanları ,ve Sivil toplum örgütleri ve sendika temsilcilerini dinleyerek önerilerini aldı. Mülakat sürecinin devam ettiğini belirtti. Mülakatlar sırasında en fazla aday adayının Amasra dan olması dikkat çekti.Bora Işıkal ,Hasan Cengiz,Meltem Öz ve Hüseyin Çoban aday adaylıklarını açıkladı.

Toplantıda Kadınlar tarafından aday olması önerilen aday adayı olacağı halk arasında sevinç ve coşku ile karşılanan Recai Çakır söz alarak kadın arkadaşlar ve kurum temsilcilerine teşekkür ederek Amasranın yerel sorunlarından bahsederek yerel sorunların bir ekip çalışmasıyla çözülebileceğini söylererek , uzun yıllar Amasra da yaşamanın ve her türlü sorunun çözümlenmesinin içinde olduğu için söz ve davranışları ile yerel yönetimler konusunda donanımlı ve bilgili olduğunu gösterdi. Milletvekili Aysu Bankoğlu Recai Çakır ı Aday gösterilmesi için öneren kadınlara teşekkür ederek, Kadınların önerilerinin anlamlı ve çok önemli olduğunu belirtti. Ve Bu önerilerin genel merkezlerine mutlaka taşınacağını özellikle belirtti.
Son olarak KESK ŞUBELER PLATFORMU ADINA Sedat Bora Bütün aday adaylarına başarılar dileyerek, konuklara teşekkür etti ve toplantı bitirildi.


Haber okunma sayısı: 716Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ