* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Binali Gelemedi HAYIRları göremedi !

binali-gelemedi-hayirlari-goremedi-

Bartın HAYIR platformunun basın açıklaması , gelemeyen bir başbakan ve Belediye'nin vatandaşın parasını heba ettiği harcamalar
03 Mart 2017 Cuma 21:50

16 Nisan da yapılacak Anayasa değişikliği refarandum çalışmaları Bartın da da hız kazanırken ,  Bartın Belediyesi ''Bartın HAYIR Platformuna'' panel yapmak için salon vermezken , panelin duyurusunu belediye anonsundan yaptırmazken şehrimizin en işlek yerlerine” Başbakan geliyor Bartın evet diyor” pankartları asılmaktadır. 

01 mart gecesi saat  21:00 de  Devlet Hastahanesinin altındaki trafik ışıklarının yanındaki direklere belediyenin araçlarını kullanarak (İtfaiye Aracı) pankartlar asılıyor . Pankartta Başbakan geliyor Bartın evet diyor !! yazıyor.. 
Bartın'ın evet deme kanısına nasıl ulaştınız. Ayrıca böyle bir referandum çalışması ne kadar yasal ne kader etik.
Belediyeyi de ayrıca kutlamak lazım . Bartın Halkından aldığı emlak ve su paraları ile propaganda yapıyor. Belediye evet çalışmalarının uygulayıcısı ve sorumlusu konumunda kendini hissediyor. Ayrıca gelir kaleminde yer alan duvar panolarını çoktan evet posterleriyle donatmış durumda.İnşallah  bu panolardan kira geliri almıştır diye umut ediyoruz ki sulara vb kalemlere zam yaparak yine Bartın Halkından çıkarılmasın. 
Bartın Belediyesi , Endüstri Meslek lisesinin var olan yerinden taşınmasına malum güçlerin direktifleriyle lisesinin rant a açılmasına evet diyor.Kendisini seçenlerin , yoksul Bartın Halkının değil rant çetelerinin sözünü dinliyor. Gene Bartın Belediyesi Yıllardır termik santral mücadelesinin yanında yer alarak termik santral yapılmaması için “HAYIR” diyor  Ama ne çelişkidir ki Termik santral yapılmasını ısrarla isteyen siyasi iradenin “tek Adam olmasına ve Amasra ya termik santral yapımının kolaylaştırılmasına “evet “ diyor.  Bu çalışmaları ile Bartın Belediyesi halk iradesinin temsilcisi olmaktan çıkmakta kendilerini kurtarmak için ülkeyi diktatörlüğe ve tek adam otoritesine sürükleyen  Bazı çevrelerin sözcüsü konumunda sokmaktadır. Bizler ''Bartın HAYIR Platformu'' Olarak Bartın Belediye başkanını Bartın'ın çıkarlarını korumaya , Bartın'ın Belediyesinin çözmesi gereken birçok sorunu ile uğraşmasına , adam gibi belediyecilik  yapmaya , Termik santral yapılmasına tekrar HAYIR demesini istiyoruz. Aksi takdirde Amasra'ya termik santral yapımına başlanması durumunda Halk Belediye başkanını asla affetmeyecek !!!!
--------------------------------------------------------------
Bu basın açıklamasından sonra öğrendik ki başbakan mitinge gelemiyor ve diğer gittiği ilden telekonferansla bağlanıyor. Birsürü hazırlık boşu boşuna yapılıyor bu da vatandaşın cebinden çıkıyor.
Bartın’da bir ilk yaşandı. Başbakanın yurt genelindeki mitinglerinde parti bayrağı asılmazken Bartın Belediyesince Cadde ve sokaklar AKP bayrağı ile donatıldı.

Başbakan Yıldırım’ın  Bartın’daki  miting alanında yeterli kalabalığın sağlanamadığı bilgisini  ve evetlerin de  çok olmadığı bilgisini  alarak uçağını bir sonraki mitingi için Sinop’a yönlendirdiği söyleniyor.
Sanılanın tersine Bartın HAYIR diyor kanısı daha hakim gibi görünüyor.


Haber okunma sayısı: 1237Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ