* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Bugün Yine Küre Dağlarının Ziyaretçileri Vardı

bugun-yine-kure-daglarinin-ziyaretcileri-vardi

Bartın'ın en önemli Turizm değerlerinden biri olan Küre Dağları'na İlgi Yoğun.Gelen grupları Küre Dağları Milli Parkı Alan Kılavuzları Derneği Üyesi Belgeli Kılavuzlar gezdiriyor.
20 Nisan 2019 Cumartesi 23:13

Bu gün istanbul'dan gelen bir bankanın genel müdürlük mensubu 10 kişilik gezi grubuna Ulukaya şelalesi ve Drahna vadisini gezdirmek üzere Küre Dağları Milli Parkı Alan Kılavuzu Ziya Aygün eşlik etti. Grup Yörenin 100 yıllık demokratif yapısı ve şu anki durumu hakkında bilgilendirildi.

Önce Ulukaya Şelalesini gezildi ve şelaleden Alıçlı Köyü'ne yürüyüş Köklü Köyü'nde diğer Alan Kılavuzları  İsmail ve Mehmet Yılmaz ile buluşulup Göksu Vadisi'nde ahşap evlerin incelenmesi ile devam edildi. Göksu’dan Aşağıköy alabalık tesislerine dönüş ve yemek , Çerci köyünde Küre Dağ oteline yerleştirme ile bugünlük gezi tamamlandı.

Bölgenin endemik bitkileri , yabanıl hayatı hakkında bilgi veren Alan Kılavuzu Aygün , doğa harikası Göksu’dan başlamak üzere Ulukaya Aşağıköy ve çerçi köyünden çıkan  dört adet su kaynağının küre dağlarının eteklerinden aynı seviyelerde çıktığı bunun en kuvvetlisi ise Ulukaya şelalesi olduğunu ifade etti. 


Haber okunma sayısı: 810

Haberin etiketleri:

uluk, kdmp, küre, alan, klavuzları


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ