* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Çaycuma Öğretmenlerine Sahip Çıktı

caycuma-ogretmenlerine-sahip-cikti

KHK lar ile İhraç Edilen İsmet Akyol ile Gökhan Taner Günsan'a sahip çıkan Çaycuma ve Bartın Eğitim-Sen üyeleri ile çok sayıda sivil toplum örgütü ve halk Çaycuma'da biraraya geldi.
09 Şubat 2017 Perşembe 20:27

686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamudaki görevinden ihraç edilen Eğitim-Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol ve Çaycuma Baştemsilcisi Gökhan Taner Günsan için yapılan basın açıklamasına yüzlerce kişi katıldı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk,Bartın Eğitim-Sen, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Selüloz-İş Çaycuma Şube Başkanı Süleyman Karakabak, ADD Çaycuma Şube Başkanı Kıvılcım Kalyoncu, Mali Müşavirler Odası Çaycuma Temsilcisi Ali Rıza Çetin, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt da destek verdi. 

-----------------------------------------
Eğitim-Sen adına konuşan Mahir Akşan, Gökhan Taner Günsan ve İsmet Akyol’un seçilmiş olmasını dikkat çekici bulduklarını söyleyerek, “Bugüne kadar ilçemizde büyük bir özveriyle öğretmenlik yapan, bilimsel ve laik eğitim için varlarını yoklarını ortaya koyan arkadaşlarımızın ihraç edilmeleri kabul edilmez.  Sıbyan mekteplerine karşı okul öncesi eğitimi, termik santrallere karşı doğayı savundukları, madenlerin özelleştirilmelerine karşı çıktıkları, orman kıyımına karşı köylülerin yanında oldukları, her türlü bilim dışı uygulamanın karşısında oldukları için ihraç edildiler. 
 
Söz alan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma’nın kültürel gelişimine hizmet eden iki değerli insanın görevlerinden ihraç edilmesini kabul etmediğini söyleyerek, “Bugün bu arkadaşlarıma yapılan uygulama yarın bana, öbür gün bir başkasına yapılacak, oturup sıramızı mı bekleyeceğiz” dedi. Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, “Bu mücadele, iki arkadaşımızın mücadelesi olmaktan çıkmış, laik demokratik cumhuriyetin var ya da yok olma mücadelesine dönüşmüştür.  İsmet Akyol, “ Bizim başımız dik, çocuklarımızın yüzüne bakacak yüzümüz var.  Bize bu tezgâhı kuranlar, çocuklarının gözlerine bakarak yaptıklarını anlatabilecekler mi?” dedi. Son olarak konuşan Gökhan Taner Günsan ise, “Bizi memurluktan ihraç edebilirler ama öğretmenlikten asla. Mutlaka geri döneceğiz diye ifade etti


Haber okunma sayısı: 971Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
19 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu ay:
19 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Toplam:
84629 hit, 33399 ziyaretçi, 45582 ziyaret