* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Değnekle Döverek Cuma'ya Çok Yakındır !

degnekle-doverek-cumaya-cok-yakindir-

Tevhid-i Tedrisat Kanunu İle Anayasaya Aykırı Olan Bu Kursa Bartın Valiliği , Belediye ve diğer yetkili Kurumlar Tarafından Nasıl İzin Verildiği Merak Konusu
29 Eylül 2014 Pazartesi 11:08

Bartın’da ‘SÜBYAN Mektebi’ Gerici Eğitimi Başladı
AKP’nin Öğrenimde 4+4+4 Sistemine geçerek başlattığı, eğitimde gericileşme süreci meyvelerini vermeye başladı. “İslami yaşam tarzını” benimseyen Bartın VUSLAT DERNEĞİ, Bartın’da okul öncesi çocuklara dini eğitim veren, mahalle mektebi benzeri bir eğitim merkezi açtı. Bartın’ın Kavaklı Mahallesi İtfaiye Caddesinde açılan “Mavi Boncuk Sıbyan Kursu”, Eğitimde gericileşmenin geldiği noktayı da gözler önüne serdi.  Derneğin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarda, eğitim alan küçük çocukların cübbeli ve sarıklı olmaları dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Orta Öğrenim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yaparak okullarda mescit zorunluluğu getirmesi ve temel eğitimde türbanın serbest bırakılmasının ardından bu kez Bartın’da dini bir dernek mahalle mektebi benzeri bir eğitim kurumu açtı.
YURTTAŞLAR BARTIN VALİLİĞİNİN HAREKETE GEÇMESİNİ İSTİYOR
Vuslat Derneği Bartın Şubesi’nin geçtiğimiz haftalarda,  “Mavi Boncuk Sıbyan Kursu” adıyla açtığı eğitim kurumunun, okul öncesi çocuklara dini eğitim verdiği öğrenildi. Mahalle mektebini andıran eğitim merkezine giden okul öncesi yaştaki kız çocuklarının bazılarının türban takması, mahallede yaşayanların tepkisine neden oldu. “Sıbyan Kursu” adıyla açılan ve Tevhid-i Tedrisat kanunu ile anayasada layık eğitimi ile ilgili maddeye aykırı olan bu kursa Bartın valiliği ve yetkili kurumlar tarafından nasıl izin verildiği merak konusu bu nedenle konuyla ilgili yurttaşlar Bartın valiliğinin harekete geçmesini istiyor.  
____ SARIK VE CÜBBELİ EĞİTİM !
Bartın Vuslat Derneği’nin sosyal medyada paylaştığı bazı fotoğraflar da küçük yaştaki çocukların cübbe ve sarıklarla, rahle üzerinde medrese benzeri eğitim almaları dikkat çekti.  Bartın Vuslat Derneği yöneticilerinin, daha önce Belediye Başkanı Cemal Akın’ı da ziyaret ettiği, Akın’ın bu ziyarette, “Vuslat Derneği’nin belediyeyi ilgilendiren konulardaki ihtiyaçları doğrultusunda, gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirtmişti.

....Necdet Aydemir/BARTIN

bartinturk NOT: Haber Başlığında anlatılmak istenen''Yasa gereği Suudi Arabistan’da namaz vakitlerinde ticaret merkezleri ve dükkânları zorla kapattırılıyor.'' Ülkemizde de bu tarz kötü gelişmeler bizim de gireceğimiz karanlığın habercisi .. Anlayana ....

 

 

  

 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 50553Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ