* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

HACI ADAYLARI UĞURLANDI

haci-adaylari-ugurlandi

Bartın’dan kutsal topraklara EKREM TURİZM aracılığıyla giden 43 kişilik hacı kafilesi, İmam Hatip Camii bahçesinde düzenlenen programla uğurlandı.
14 Eylül 2013 Cumartesi 10:46

Mücahit Mekeç’in şube müdürlüğünü yaptığı Ekrem Turizm,  geçmiş senelerde olduğu gibi bu senede ilk kafile olarak yola çıktı. Kurban bayramından sonra 23 Ekim’de Türkiye’ye geri dönecek hacı adaylarına Mücahit Mekeç’te eşlik ediyor.

İmam Hatip Camii önünde yapılan programın açılış konuşmasını yapan Ali İhsan Mekeç, 11 yıldır bu sektörün içinde olduklarını, hac ve umre vazifelerini yerine getiren hacılara kaliteli hizmet verdiklerini ve bu sebeple her yıl kendilerine artan güvenden dolayı memnun olduklarını söyledi. Konuşmasını şiirle kapatan Mekeç; “Her kim ki beytullaha yahut kabeye gider, hüda ona rahmet eder, her kişi hanesine, sevdiğini davet eder.” Dedi.

Belediye Başkanı Cemal Akın’da davetliler arasındaydı. Selamlama konuşması yapan Akın; Hacı adaylarına kabul olmasını dileyerek iyi yolculuklar diledi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, İl Müftü Yardımcısı Rıdvan Karataş, Siyasi Parti ve STK temsilcileride hacı adaylarını uğurlayanlar arasındaydı.

 Kur’an tilaveti ve dualarla uğurlanan hacı adaylarının yakınları gözyaşlarını tutamadı.


Haber okunma sayısı: 1455Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ