* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

HAYIR paneline Büyük İlgi , HAYIRlar artıyor !

hayir-paneline-buyuk-ilgi--hayirlar-artiyor-

Başkanlık sistemi nedir ? bunun ile neler değişecek ? neden HAYIR diyoruz ? Bartın'da yapılması gereken çalışma ne olmalı...
27 Şubat 2017 Pazartesi 00:06

Bugün Bartın HAYIR platformu tarafından''Başkanlığa Niye Hayır Diyoruz '' konulu panel  , Bartın Kültür Merkezi Büyük salonunda gerçekleşti .
Saat 14:00 de başlayan panele  izleyici olarak katılanlar salon ve üst balkonu doldurdu.Yaklaşık 350 kişinin izlediği ve dinlediği panelde sırası ile 12 dakikalık bir sinevizyon gösterisi sonra Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen , Akademisyen Yrd.Doç.Dr. Hülya Doğan ve Birgün Gazetesi yazarı Yaşar Aydın konuştular.Moderatör olarak paneli yöneten Bartın Halkevi Başkanı Ayşe Baykal'da kısa bir konuşmayla neden kadın olarak HAYIR demeliyizi anlattı.
Dinleyicilerin dikkatle takip ettiği panelde panelistlerin konuşmaları  zaman zaman slogan ve alkışlarla kesildi.
Milletvekili Avukat Pekşen , anayasa değişikliği ve başkanlık sisteminin toplumun her kesimine yönelik hukuki etkilerinden bahsetti.
Ayrıca iktidarın birçok açığını  ve yolsuzluklarını kapatabilmesi için böyle bir referandum uygulandığı ve  yabancıların rahat yönetebilmesi için ılımlı islam başkanlık modeli öngördüğüne değindi.
Akademisyen Doğan , son günlerde KHK larla bilim ve düşün insanlarına karşı yapılan , bazılarının hayatlarına bile malolan saldırılar ile tek tip insan yaratma arzusu içinde olan bir iktidara karşı HAYIR demeliyiz. itaat kültürü ile akıl ve bilim ilerlemez köle toplum yaratılır ifadelerinde bulundu.
Birgün Gazetesi yazarı Yaşar Aydın , yakında başından geçen bir olayı anlattarak neden HAYIR olması gerekliliğine dikkat çekti.
Olay Şöyle: Bir otobüs muavini otobüsün paspaslarının ıslaklığını alsın diye üzerine oradaki alalade gazetelerden birini serer  otobüs hareket halinde yolunda giderken polislerce durdurulur ve muavini apar topar gözaltına alınır. Otobüs  hareket edemez ve firmadan yeni bir muavin gelinceğe değin 1,5 saat bekler sonra hareket eder.
Neden mi ? Muavinin paspas üzerine serdiği gazetenin üzerinde Cumhurbaşkanımızın resmi vardır. 
Bunun suç olması biryana böyle birşeyi ihbar eden insanların oluştuğu bir toplumda Başkanlık sistemi ile daha neler olmaz..... HAYIR !


Haber okunma sayısı: 762Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ