* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

İktidar , Korkusunu OHAL-KHK ile bastırmaya Çalışıyor

iktidar--korkusunu--ohal-khk-ile-bastirmaya-calisiyor

OHAL KHK’leriyle hukuksuzca ihraç edilen üyelerimizin tutuklanması hukukun değil, siyasi iktidarın kapıldığı korkunun göstergesidir!
27 Mayıs 2017 Cumartesi 10:54

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça  çıkarıldıkları mahkeme tarafından “Tutuklamamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri” gerekçesiyle tutuklanmıştır.

Kaldı ki tutuklama kararının siyasi talimatlarla alındığı çok açıktır! Çünkü hükümet ve yargı, haksızlık ve hukuksuzluk kuşatmasına karşı “işimi geri istiyorum” diyerek isyan eden, bedenlerini açlığa yatıran iki insanın taleplerini karşılamayı değil, aksine onları gözlerden uzaklaştırarak sindirebileceğini ve üyelerimiz için oluşan kamuoyunun etkisini kırabileceğini düşünmektedir!
AKP, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı hukuksuzca gözaltına alan savcılığın iddia ettiği gibi toplumsal olaylardan, tepkilerden korkuyorsa; milyonları açlıkla, işsizlikle terbiye etmekten, itaat etmeye zorlamaktan vazgeçmelidir. Dolayısıyla OHAL kaldırılmalı, KHK’ler ile hukuksuzca işlerinden atılan emekçiler işlerine iade edilmelidir.
Eğitim Sen olarak Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın iradelerini zor kullanarak yok sayabilecek her türlü olumsuz duruma dair hükümeti ve yetkilileri uyarıyoruz! Bir kez daha onların yaşamlarına yönelik en ufak bir tehdidin sorumlusunun hükümet olacağının özellikle belirtiyoruz!  Bu kapsamda üyelerimiz Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’in hemen serbest bırakılmasını ve taleplerinin süratle karşılanarak yaşamlarına sağlıklı biçimde devam edebilmelerini istiyoruz!

Genel olarak AKP devletinin baskılarının yanında ilimizdeki uzantılarının da baskıları devam etmektedir. Hastane de sendikanın bildirsini dağıttıkları için Bartın  SES yönetici ve üyelerine soruşturma açılmış ve ceza verilmiştir.
Eğitim Sen Amasra temsilcimiz Recai Çakır a Okul yurdunda nöbet esnasında video izlettirdi diye soruşturma açılmış Ayrıca Amasra da gerçekleştirilen bir iklim toplantısın da HAYIR çalışması yaptı diye tekrar bir soruşturma açılmıştır.

Eğitim Sen eski Şube başkanlarında İsmet İpçi arkadaşımıza Eğitim Sen genel merkezinin Kararı ile Mardin de basın açıklamasına katıldı diye soruşturma açılmıştır.

Eğitim Sen Başkanı Sedat Bora ya geçen sene okulda sergilediği bir tiyatro nedeniyle oyunda geçen kabak gazetesi ibaresinin Sabah gazetesi olduğu sabah gazetesinin de hükümet yanlısı olduğun dan hareket eden İl milli eğitim müdürlüğü AKP yi küçük düşürmekten soruşturma başlatılmıştır.

Gene Bartın Üniversitesinde kimlerin desteklediği malum bir öğrenci grubu tarafından kantinler gezilerek, öğrenciler açıkça tehdit edilmiş hal ve hareketlerinize dikkat etmesseniz sizi Bartın dan kovacağız denilmiştir
Bu öğrenci güruhu bu cesareti hangi yerel uzantıdan ya da Üniversite yetkilisinden almaktadır Merak ediyoruz. Huzur içinde yaşamaya alışkın Bartın Halkının bu tip huzur bozucu hareketlere izin vermeyeceğine inannıyoruz.

Bütün bu baskılara rağmen biz mesleğimizi öğretmenlik yapmaya devam edeceğiz.Gericilere ırkçılara rağmen sorgulayan araştıran öğrenciler yetiştireceğiz. Okullarımıza sahip çıkacak öğrencilerimizin her mağduriyetinde yanında olacağız Bilimsel Laik eğitimin temellerini hep beraber el ele vererek atacağız.Öğrencilerimizin ve çocuklarımızın temiz yaşanabilir bir çevre de yaşaması için termiksiz yaşam mücadelesine devam edeceğiz.Okullarımıza hastanelerimize öğrencilerimize sahip çıkacağız Çünkü biliyoruz ki Bu memleket bizim Çünkü biliyoruz ki korkuyorlar.Korktukça saldırıyorlar. Gezi isyanınnın yıldönümün yaklaştığı bu günlerde gezi şehitlerini saygıyla anıyor, Bu daha başlangıç mücadeleye devam diyoruz.

Sedat Bora/
Bartın Eğitim Sen Başkanı


Haber okunma sayısı: 774Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ