* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

İktidarın Halkevi Allerjisi !

iktidarin-halkevi-allerjisi-

Halkevleri onurlu bir yürüyüşün aydınlık tarihi. Hiçbir baskıya boyun eğmeyen eşitlik, özgürlük, barış mücadelesinin tarihidir.
01 Nisan 2018 Pazar 23:58

Kitaptır, kütüphanedir, tiyatrodur, sanattır Halkevleri.Gericiliğe, emperyalizme, faşizme karşı dimdik durmaktır; her kapatılışın ardından yeniden doğmaktır. 

Halkevleri’ni hem koca bir çınar hem de ülkenin en genç ve dinamik örgütlerinden biri yapan emperyalizme karşı bağımsızlık, ırkçılığa, şovenizme karşı kardeşlik, gericiliğe karşı aydınlanma, faşizme karşı demokrasi, sömürüye karşı eşitlik, neoliberal kapitalizme karşı haklar mücadelesidir.

İşte buyüzdendir ki Halkevlerini ; emperyalizme boyun eğmiş , halkı baskı altında tutmaya çalışan iktidarlar sevmezler.Çocukların,kadınların,gençlerin ücretsiz olarak eğitim alabilmelerine imkan sağlayan Halkevleri , hukuki olarak halkın yararına dernekler statüsüne alınmıştır fakat her ne hikmetse halkın yararına işler yaptıkça da gerici AKP iktidarı tarafından dernek odaları mühürlenerek eğitim faaliyetleri kısıtlanmaktadır. Asıl sebep iktidara allerji yapan çağdaş,laik ve demokratik eğitim alternatifi sunmaktır.  

Bugün izinsiz eğitim öğretim faaliyeti sürdürdüğü bahanesiyle, Batıkent Halkevi, Keçiören Halkevi, Seyran Umut Halkevi, Mamak Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ni hiçbir tebligat yapmadan, şube yöneticileri olmadan Valilik kararı ile mühürlediler. Atölye odalarına yönelik hukuka aykırı mühürleme kararlarının da ötesine geçen polis, Seyran ve Keçiören’de bir bütün olarak şube binalarını mühürledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi ve Ankara Valiliği’nin kararıyla gerçekleştirilen bu mühürleme işlemi aynı zamanda örgütlenme hakkının ihlalidir.

HALKEVLERİ, her çocuğun gerici ve rekabete dayalı eğitim sisteminden uzak, hiçbir ücret ödemeden özgürce oynama, bilimsel eğitim alma, düşündüklerini ve ürettiklerini paylaşma hakkı vardır diyerek mücadele etmeye, gerici cemaat ve vakıfların eğitimi ve çocuklarımızı teslim almasını engellemeye devam edecek. Faşizmin mührünü söküp atacak, Tek Adam rejimini durduracağız. Eşitliğin, özgürlüğün, laikliğin, kardeşliğin ülkesini kuracağız.

Bartın Halkevi Şube Sekreteri / Özkan Küçüktabak


Haber okunma sayısı: 616Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
14 hit, 8 ziyaretçi, 8 ziyaret
Bu ay:
108 hit, 57 ziyaretçi, 70 ziyaret
Toplam:
83463 hit, 32576 ziyaretçi, 44662 ziyaret