* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Kazpınar'ı Köyü Türk Bayrağı PEJMÜRDE Halde !

kazpinari-koyu-turk-bayragi--pejmurde-halde-

Yoldan geçen sürücüler tarafından bize iletilen ve uzun süreden beri bu şekilde yırtık ve eskimiş halde bulunan Türk Bayrağı halkın tepkisini çekiyor.
06 Ocak 2019 Pazar 12:59

Başta Amasra Kaymakamlığı ve Belediye olmak üzere özellikle de Kazpınarı Muhtarı'nın sorumluluğunda olan Türk Bayrağı  İLGİSİZLİĞE mahkum.

2893 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu

Madde 7Yasaklar

f1. Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
-------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yoldan geçen bir sürücü tarafından çekilen görüntüde; yaklaşık 20 metrelik direkte dalgalanan  bayrağın hali  fotoğraflarda göründüğü gibi yırtık ve perişan halde.Göndere çekilen direkde bulunan Bartın-Amasra yolu üzerinde Kazpınarı Köyü'nün meydanında Türk Bayrağı'ndaki tahbirat araçla geçen bütün ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.


 

 

 

 


Haber okunma sayısı: 523Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ