* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Milli Eğitim Yemek Firmasının İsmini Neden Vermiyor ?

milli-egitim-yemek-firmasinin-ismini-neden-vermiyor-

Bartın ili dahilinde taşımalı eğitim yapan okullarda dağıtılan öğle yemeklerinin yetersiz ve beslenme değeri düşük olduğu inancında olan veliler, geçtiğimiz günlerde Bartın Milli eğitim Müdürlüğü’ne bu konuda bilgi almak amacı ile dilekçe yazdılar.
27 Kasım 2017 Pazartesi 10:52

Taşımalı eğitim yapan çoğu yerde çıkan yemekler liste dışında ve kötü . Aynı zamanda tercih etmeyen öğrenci sayısına göre çıkan yemek sayısını düşürerek haksı kazanç da söz konusu.
Veliler rahatsız ve karşılarında muhatap görmek istiyor.
Aşağıda Bartın sınırları içinde iki farklı okulun yemeği gözüküyor.Biri ismini vermeyen devlet sırrı gibi saklanan yemek firması A G Akaryakıt Turizm İnşaat Hizmet Nakliye Ticaret Ltd Şti diğeri ise Amasra'dan bir okul .........
---------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------
Veliler yazdıkları dilekçelerde söz konusu yemek işini yapan firmanın adını öğrenmek istediklerini ve bu firmanın hangi tarihli ihale ile, kaç firma arasından bu ihaleyi aldığı konusunda bilgi edinmek istediklerini belirttiler.

Ancak her nedense Milli eğitim Müdürlüğü bu sorulara inatla cevap vermek istemedi ve hatta bu bilgilere “ticari sır” cevabı vererek velileri şaşkına çevirdi. Ancak veliler bu cevapla tatmin olmadıklarını ve çocuklara dağıtılan yemeklerin, şartnamelere uygun olup olmadığı konusunda takibe devam edeceklerini bildiriken, şu soruları da bizlerin kanalı ile soruyorlar?
Milli Eğitim yemek  işini yapan firmanın adını bile vermekten niçin bu kadar çekiniyor ?

 


Haber okunma sayısı: 667Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ