* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

SATTIKLARININ PARASIYLA NE YAPTIN ?

sattiklarinin-parasiyla-ne-yaptin-

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a yılın sorusunu sordu. “Bartın Belediyesi’ne ait satılan gayrimenkullerinin parasıyla ne yaptın?”
02 Mart 2014 Pazar 22:54

CHP İl Başkanı Selim Karakaş, 30 Mart yerel seçimlerinden önce Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a yılın sorusunu sordu. Bartın Belediye’nin kurulduğu günden bugüne kadar başkanlık koltuğuna oturan belediye başkanlarının Belediyeye ait bir metrekare yeri dahi satmadığını ifade eden Karakaş, 2009’da göreve gelen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın ise Belediyeye ait birçok gayrimenkullü sattığını söyledi. İl Başkanı Karakaş,  Bartın Belediyesi kurulduğu günden buyana o koltuğa oturan belediye başkanlarından bir tanesi bugüne kadar Bartın Belediyesi’nin bir metrekare yerini satmamıştır. Ama Cemal Akın dönemine geldiğimizde satılan birçok gayrimenkul var” dedi. Akın’a satılan gayrimenkullerin parasıyla ne yapıldığını soran Karakaş, “ Satılan gayrimenkullerle ne yapıldı? Bu paralar nerelere aktarıldı? Hiçbiri bugün Bartın halkına anlatılmıyor. Belediye’nin bugün kaç lira borcu var? Sayın Cemal Akın, bunu çıkıp ta Bartın halkına söylemiyor. Biz bu borçların azaldığını düşünmüyoruz. Borçlar artarak devam ediyor” ifadelerinde bulundu.
FUAR DİYE SÖZ VERDİ KAZULET DİKTİ
Bartın Belediye’si tarafından eski terminalin olduğu alana yapılan sözde Taşhan görünümlü binaya da değinen Karakaş, “Cemal Akın’ın Bartın halkına söz veripte, halkımızın bağrına hançer gibi sapladığı proje Eski Terminal projesidir. Sayın Cemal Akın, 2009’da 13 Şubat’ta televizyon ekranlarından Bartın Halkına Eski Terminalin olduğu alanda bir fuar merkezi oluşturacağız dedi. Hadi bu sözü bir kenara koyalım. Cemal Akın ve ekibi seçildikten sonra oy avcılığı yapmak için Bartın halkına eski terminali yerine taşımanın sözünü verdi. Ve bunun içinde Belediyenin önünde masa koyup halkla ‘terminali eski yerine taşıyalım mı, taşımayalım mı?’ diye sorarak imza toplamaya başladı. Hani kendileri anketlere çok inanıyorlar ya bundan da çıkardıkları sonuç ‘Bartın halkı diyor ki terminal eski yerine gelsin’ oldu. Cemal Akın, 2009’daki seçimlerden önce Bartın halkına oraya fuar alanının yapılacağının sözünü vermesine rağmen, seçimlerden sonrada terminali eski yerine taşımayı planladıklarını ifade etmesine rağmen bugüne baktığımızda o alanda Taşhan görünümlü ama Taşhan’la hiçbir alakası olmayan, neye yarayacağı belli olmayan, çevreye ne kadar zarar vereceği belli olmayan otopark ihtiyacı sağlanmamış 4 katlı bir yapı var. Tamamen kazulet bir bina. Bu bina Bartın halkına yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir. Üstelik bu kazulet binanın maliyeti de 5 milyon TL. Bartın’ın en önemli meydanlarından bir tanesi beton yığını,  rezalet bir binayla yok edildi. Verilen sözlere bir bakın yapılan icraatlara bir bakın. O bina ‘Arge çalışmaları yapıyoruz, araştırmalar yapıyoruz, Bartın halkına soruyoruz’ diyen ve kendisinin Bartın halkının şehri emini olduğunu söyleyen bir belediye başkanının Bartın halkına attığı en büyük kazıktır” dedi.
AMACI YİNE SATMAK
Cemal Akın’ın binayı yapmasının tek nedeninin yine satmak olduğunu vurgulayan Selim Karakaş “Bu binanın yapılma nedeni satılmak istenmesidir. Oraya içinde 2 tane düğün salonu olacak olan büyük bir bina yapıyorsunuz ama otopark yapmıyorsunuz. Oraya gelen araçlar nereye park edilecek. Bu dile getirildiğinde de oradaki antik limanın üstüne otopark yapacağız diyorlar. Böyle bir şuursuzluk, böyle bir misyonsuzluk yok. Bartın halkı bunu çok iyi değerlendirecek ve Cemal Akın’a gerekli cevabı da sandıkta verecektir. Bartın’ın geleceği için çok iyi bir vizyon olması lazım. Söz verince yapmak lazım. Nasıl ki Cemal Akın, o zaman “Ben söz verdiysem yaparım” dedi. Şimdide çıksın verdiği sözleri niye yapmadığını Bartın halkına anlatsın” şeklinde konuştu.
 

 

 


Haber okunma sayısı: 1047

Haberin etiketleri:

selim karakaş, chp, mhp, cemal akın, bartın, haber


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ