* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

TACİZCİ KAFA MANKAFA BİAT

tacizci-kafa-mankafa-biat

‘DEĞNEK NERENE DEĞDİ’ DİYEN TACİZCİ DEĞİL, MAĞDUR MU SUÇLU ?
26 Şubat 2015 Perşembe 10:55

Geçtiğimiz günlerde Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni H.A, Eğitimsen’li Felsefe Öğretmeni Bahtışen Çay’a yönelik ‘Değnek Nerene Değdi’ şeklindeki küfür ve tehdit olayından sonra sendikamız gerek adli gerekse idari soruşturma için öğretmenimizle beraber başvuruda bulunmuştu.
   Bu soruşturmanın yürütülmesi esnasında idarenin karalama kampanyasına katılmamasını ve tarafsız kalmasını istemiş, kaygılarımızı dile getirmiştik. Bu kaygılarımızda haklı çıktık.
   Okul idaresi tacizci, küfürbaz ve tehdit eden öğretmene dönük soruşturma yürüteceğine, taciz edilen öğretmenimize soruşturma açmış ve çeşitli suçlamalarla ifadesi istenmiştir.
   Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Eğitimsen’li kadın öğretmene yapılan taciz olayının örtbas edilmeye çalışılmasını, sulandırılmak istenmesini, olayın siyasileştirilmesini ve bu sayede iktidara sırtlarını dayayan Eğitim-Bir Sen taraftarı tacizcinin korunmasını, yaşanan bu çirkin olayın başka yere çekilmesini esefle izliyoruz.
     Resmi kayıtlara göre ülkemizde son 12 yılda taciz ve tecavüz vakaları yüzde 1400 artmıştır.
- Ülkemizde son 12 yılda 100 binin üzerinde tecavüz vakası olmuştur.
-
Ülkemizde son 12 yılda her yıl 1000 kadın cinayete kurban gitmektedir.
Daha dün Özgecan Aslan’ın canice öldürülüşünü unutmadık.
   Her gün yüzlerce kadının şiddete maruz kaldığı, sokak ortasında dövüldüğü ve öldürüldüğü ülkemizde bunu yapanlar şiddete maruz kalan kadının bunu hak ettiğini düşünmektedir. Bartın Kozcağız Anadolu Çok Programlı Lisesi Müdürlüğünün kadına şiddeti meşru göstermeye çalışan bu yaklaşımı, tacizcileri cesaretlendirmektedir.
    Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz kalması örtbas edilmeye çalışılmamalıdır. Her kim olursa olsun böyle bir olayda mağdur korunmalıdır.
    Basit bir olaya dayanarak üyelerimizi görevden alıp başka okullara süren Milli Eğitim Müdürlüğü bu olayda tacizciyi ödüllendirir gibi aynı okulda bırakmış, yeni okul müdürü ise arkadaşımıza soruşturma açmış, arkadaşımız okulda yalnızlaştırılmıştır
    Kozcağız’daki olayın mağdur olan arkadaşımıza döndürülmesi bir saptırmadır. Zira soruşturmaya çalıştığı kadın öğretmenin Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yaptığı Felsefe Kulübü çalışmaları sosyal medyada binlerce kişi tarafından takip edilmiş, yaptığı öğrenci merkezli çalışmalar okulda bir sinerji yaratmıştır. Kozcağız’da okul idaresi ve Felsefe Kulübü’nün düzenlediği, yerel halkın da yoğun olarak katıldığı görkemli etkinlikler yapılmıştır. Bütün yalnızlaştırma çabalarına ve baskıya rağmen arkadaşlarımız kulüp çalışmalarını ve ders etkinliklerini sürdürmektedir.
   Bu nedenle Valilik Makamına,  Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Savcılığa ve Emniyet Müdürlüğü’ne bu konuda acil çağrı yapıyoruz. Öğretmenimiz baskı altındadır. Okul Müdürlüğünün yanlı tutumu nedeniyle öğretmenimizin hedef haline getirilmesi ile başına gelebilecekler hakkında ciddi kaygılar duymaktayız. Yarın ortaya çıkacak olumsuz herhangi bir durum karşısında şimdiden tüm yetkili kurumları göreve çağırıyoruz. Kamuoyunu bilgilendiriyoruz.
21/02/2015
- Bartın Eğitimsen Yürütme Kurulu adına Şube Başkanı İsmet İpçi


Haber okunma sayısı: 1020Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ