* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Tasarrfuf Diye Öğrencileri Aç Bırakmışlardı !

tasarrfuf-diye-ogrencileri-ac-birakmislardi-

Kirizi Bahane Ederek Öğrencinin Lokmasını Alanlar Geri Adım Atmak Zorunda Kaldı.Hastanelerde staj yapan öğrenciler yemek servisinden daha önce olduğu gibi ücretsiz yararlanacak.
20 Aralık 2018 Perşembe 14:11

 BUGÜN RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

''Bartın Eğitim Sen Öğrencilerin Yemek Hakkı Gasp Edilemez,''  
''Kriz bahane edilerek Bartın Devlet Hastanesinde stajyer öğrencilere yemek verilMEMESİ olayının derhal tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz açıklamalarıyla tepki göstermişti.
CHP'nin de tepki gösterdiği hastanelerde staj yapan öğrencilerin yemek haklarının geri alınması kararında geri adım atıldı.
Hastanelerde staj yapan öğrenciler yemek servisinden daha önce olduğu gibi ücretsiz yararlanacak. Öğrencilerin yıllardır faydalandığı HAK tasarruf gerekçesi ile ellerinden alınmıştı.
Tepkilerin ardından düzenlemede AKP geri adım attı. 
Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı, 'Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik', bugün Resmi Gazetede yayımlandı.
Yönetmelikte, "Yataklı tedavi kurumlarında staj yapan öğrenciler, staj yaptıkları günlerle sınırlı olmak üzere hastalar için oluşturulmuş yemek servisinden ücret ödemeden yararlanacak" denildi.
haber:Necdet Aydemir


Haber okunma sayısı: 568Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ