* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Termik Santral YAPTIRMAYACAĞIZ Çünkü Biz Haklıyız !

termik-santral-yaptirmayacagiz-cunku-biz-hakliyiz-

BARTIN PLATFORMUNUN “KEŞFE KATILIN” ÇAĞRISINA KULAK VERELİM!
12 Temmuz 2017 Çarşamba 11:20

Amasra’da Hema Termik Santral projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu raporu verdikten sonra başlatılan “Davacıyım” “İtirazım Var” kampanyası sonrası 2019 kişinin imzasıyla açılan davaya karşı keşif 14 Temmuz 2017 Cuma günü saat 11.00 de yapılacak. 

Yıllardır yaşam alanlarımıza, doğamıza, suyumuza, tarım alanlarımıza, havamıza, çocuklarımıza, yaşamlarımıza kasteden, kendisine muhalif olan herkesin elinden işini ve ekmeğini alan bir iktidarla karşı karşıyayız. 

Daha 2 gün önce milyonlar yaşamın tüm alanında yapılan hukuksuzluklara karşı ADALET istemek için İstanbul-Maltepe miting alanını doldurdu. Doğa ve yaşam düşmanlarına teslim olmayacaklarını haykırdı milyonlar. Bu çığlık, kamu arazilerini yandaşlarına bedelsiz peşkeş çekenlere karşıydı, bu çığlık, rant, peşkes, kıyak peşinde koşarak yaşam alanlarımızı yok edenlere karşıydı, bu çığlık, doğa katliamları  yapan, yaşamlarımıza kasteden  iktidara karşıydı, bu çığlık, suç ortaklığı yapıp sonra kandırıldık diyenlere karşıydı. bu çığlık, “artık yeter” demek içindi. 

Bu ülkede yaşayan hiç kimsenin can güvenliği kalmamıştır. Bir şekilde, tüm toplumu yaşam alanlarını yok ederek hastalıklara, zehirli su içmeye, kimyasal hava solumaya ve ölümlere mahkum etmektedirler. Zeytinlikleri bir gecede yok ederek fidanlıklara ve tarım arazilerine el koyarak yerine metaller yığını yapmak istemektedirler ve yapmaktalar. Bir de utanmadan “zeytin mi, sanayimi” diye sorabilmektedirler. Şimdi de yıllardır Bartınlıların  mücadelelerini, temiz yaşam için çabalarını, sağlıklı yaşam isteklerini  yani kısaca yaşamlarını hiçe sayarak hukuksuzca verilen ÇED raporuna  istinaden Türkiye’nin incisi, ender kalan yerlerden biri olan Amasra’da  termik santral yapmak için  HEMA kolları sıvamıştır. İzin veren iktidar suç ortağıdır.  Bartın’ın sesine kulak tıkayan, yaşamları hiçe sayan HEMA insanlık suçu işlemektedir.  ÇED olumlu raporu Bartın ve Amasra halkının ölüm fermanının imzalanmasıdır. Hiç birine mecbur değiliz. Asla yaşam alanlarımıza, yaşamlarımıza ve çocuklarımıza sahip çıkmaktan vazgeçmeyeceğiz. 

Yaşamı savunan herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Doğamıza, yaşam alanlarımıza sahip çıkmak için geleceği düşünerek, çocuklarımızı, yaşamlarımızı düşünerek sadece  birkaç saatini termik santral davasına ayır ve gel.  

Bu dava sadece “ termik santral yapılır” olumlu raporuna karşı, dava açan 2019 kişinin davası değildir. Tüm Bartın halkının, Amasra halkının, komşu şehirlerin, kasabaların ve köylerin davasıdır. Gelin hep birlikte davamıza sahip çıkalım. 

Yaşamı doğayı savunmak için Bartın Platformunun çağrısına kulak verelim ve birkaç saatimizi ayırarak davamıza sahip çıkalım. 

Bir kere daha doğa ve yaşam düşmanlarına teslim olmayacağımızı söylüyoruz ve davamıza sahip çıkmak için 14 Temmuz 2017 Cuma günü saat 11.00  de Amasra Tarlaağzındayız.  Tüm halkımıza da çağrımızdır. 

Ayşe BAYKAL 

BARTIN HALKEVİ BAŞKANI


Haber okunma sayısı: 1260

Haberin etiketleri:

termik, santral, istemiyoruz, bartın, amasra, akp, mp, chp


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
19 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu ay:
19 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Toplam:
84629 hit, 33399 ziyaretçi, 45582 ziyaret