* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

TÜSADenim işçileri 190 Gündür Direnişte

tusadenim-iscileri-190-gundur-direniste

Bartın Eğitim Sen Tiyatro Dayanışma Gecesinde Oluşturulan Yardım Kolilerini Direnen İşçilere Teslim Etti
18 Kasım 2014 Salı 22:57

    TEKSİF Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan ve sayıları 31’e kadar çıkan TÜSA Denim işçilerinin başlattığı direniş 190. Gününe girdi. Her gün fabrika önündeki nöbetlerini 190 gündür sürdüren işçilere Eğitim Sen Bartın Şube yönetimi de destek ziyaretinde bulundu.
     Bartın Eğitim Sen Şubesi, ziyaretinde işten atılan işçilerle dayanışmak için yaptığı tiyatro gelirleriyle oluşturulan kolileri de teslim etti. Ziyaret sırasında konuşma yapan Bartın Eğitim Sen Şube Başkanı İsmet İPÇİ şunları söyledi:
    190 GÜNDÜR KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYDIK VE YANINDA OLACAĞIZ
Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle, Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan Tüsa Denim’den atılan işçi kardeşlerimizin bu kutsal mücadelelerini selamlıyoruz. Ekmek, özgürlük ve demokrasi mücadelesi verdiğiniz için tebrik ediyoruz. Biz 190 gündür kardeşlerimizin yanındaydık ve yanında olacağız. Ekmek mücadelesindeki bu kutsal hakkı savunmak yaşam hakkını savunmaktır. Ülkenin her yanında vahşi çalışma koşullarıyla patronlara cennet, işçilere cehennem yaşatan bu düzene yine bizler direnerek ve birleşerek son vereceğiz.” 
Necdet AYDEMİR/BARTIN

 


Haber okunma sayısı: 58896Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ