* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

AKP li İşadamının Küçük Hesabı

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

  Bilindiği üzere Bartın Hamam sokağından başlayıp adliye binasının arkasına kadar uzanan kafeler sadece hükümet caddesi üzerinde sıkışmış çarşı kalabalığına nefes aldıracak bir ortam yaratmış.
Bartın'da yaşayan halkın,öğrencilerin,gençler ve çocukların sosyalleştiği keyif aldığı bir ortam...
Belediyeye yer işgal bedeli ödenip yolun belli bir kısmına masa atarak Avrupa'daki kafelerde de olduğu gibi çalışıyor buradaki çeşit çeşit kafeler.....Geçmişte de yaşadığımız sosyal, çağdaş dışa açık anlayışlı bir Bartın için güzel bir görüntü oluşturuyor.
  Adliyenin arkasında kalan Kahverengi Kafe'de bunlardan biri.Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun uğrak mekanlarından biri olan bu kafede zaman zaman çeşitli amatör gruplar canlı müzik yapıyor.
Bir süre önce dış mekanın yanında bulunan  3 metre civarındaki boş köşe, alan ihtiyacı daha iyi karşılansın diye Belediyeye yer işgal bedeli ödemek kaydı ile mevcut ahşap çatılı mekana eklenmiş. Fakat daha sonradan binanın kullanılmayan yan mekanını kapattığı iddiası ile binadaki dükkan mal sahibinin (uzun süredir dükkan kiracısına sorulup onun onayının alınmasına rağmen) direktifi ile derhal sökmesi istenmiş.
   Dükkan sahibi ise yerel seçimlerde aday adayı olup zaman zaman Bartın Belediye başkanı Cemal Akın ile polemiklere giren Bartın AKP İl Yönetiminden bir iş adamı.
  Belediye seçimleri yapıldı ve MHP adayı Cemal Akın tekrar Bartın Belediye başkanı seçildi.Ülkemizin çoğu yerinde olduğu gibi AKP li belediye dayatması hizmet alımı koşulu olarak yerel yönetimlerde önümüze  geliyor. AKP il  yönetiminde görev almış  işadamları ise ticari hayatlarını da bu kritere bağlayarak Belediyenin hem kira geliri elde etmesine engel hem de kafe işletmecisi vatandaşın 2-3 masa daha atarak hayatta kalmasını sağlamaya engel oluyor.

Aydın mutlu son
Atakum mutlu son

İzlenme: 101 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR