* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Bartın mı ? Yandaşlık mı ?

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

Bartın belediyesinin 04/01/2017 tarih ve 24 sayılı Bartın halkının ve Bartın'da yaşayan insanların tepkisine neden olan meclis kararına göre; Kemerköprü mahallesi tapuda 90 ada 3 parsel ile 233 ada 8 parselde Nazım İmar Plan değişikliği yani meslek lisesi yerine hiç de Bartın için zaruret gerektirmeyen bilmem kaç bin kişilik cami ve çeşitli üniteler topla eşittir KÜLLİYE  oy çokluğu ile kabul edildi. AMA ;
-----------------------------------------------------
Söz konusu imar planında Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Okulda 14 bölüm, 119 öğretmen, 1204 öğrenci, 1 yemekhane, 1 kütüphane, 1 konferans salonu bulunmaktadır. Okul 2 parsel üzerinde toplam 24.605 metrekare alan üzerine kurulmuştur. 
Okul Tıyırtı Rampası yani Mugada yolu üzerinde, bir dönem Fetöcü Yobazlara peşkeş çekilmiş daha sonra sözde daha anti fetö çağdaş devlete geçmiş alan üzerine taşınmak istenmektedir.
------------------------------------
Kalifiyeli insan gücünün yetiştirilmesi gerekliliği ve kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ülkemizde ekonomik başarının temelidir. Bartın Endüstri Meslek Lisesinde olduğu gibi mesleki eğitim , genç insanlara başarılı bir meslek edinme ve  vasıflı eleman olma yolunu açmaktadır.
Geleceğimizin umutları gençlerimiz , gerekli beceri  ve kollektif iş yapabilme alışkanlığı kazanmaları halinde hayatlarını idame ettirebilecek , Ülke ekonomisine katkı sağlayabileceklerdir. Bu noktada Mesleki Eğitimin önemi yadsınamaz ve dini yoz ulema kültürüne terk edilemez.
---------------------------------------
AKP nin zor anlarda da kurtarıcısı-destekcisi olan MHP ve dolayısı ile  MHPli Bartın Belediyesi , AKP ve Sn Cumhurbaşımız RTE'nin istekleri doğrultusunda her ile bir külliye projesi kapsamında mesleki eğitimden çok dini eğitime destek vermek amacı güden bir anlayış içerisinde gözüküyor
Farklı siyasi görüşlerden de oy alarak Bartın belediyesinin başına Bartın çocuğu olarak gelen bir başkan , partisiniden çok Bartın için hizmet vermeli.
Geçmişten beri çağdaşlaşmaya önem veren , Cumhuriyetine ve kazanımlarına sahip çıkan Bartın , sırf partisinin yandaş tutumu yönünde kararlar alan bir belediye anlayışı ile yönetilmemeli.
----------------------------------------
Unutulmamalıdır ki : Bartın'da bir siyasi güce hizmet etmeyen ; sadece Bartın ve Bartın Halkının insanlarına , suyuna ,havasına ,ekonomisine ,çocuklarına ,tarih ve doğasına ,eğitimine, geleceğine sahip çıkan yüzlerce sivil toplum kuruluşu var.
Bu kararın karşısında olduklarını günbegün açıklamaktalar.
Mesleki eğitim veren , tarihi bir değeri olan,  birçok meslek erbabının yetiştiği bu okulu yıkıp ;  yerine ideolojik dini eğitimli bir merkez oluşturma kararına ve en önemlisi Bartın Halkına danışmadan verilen bu karara HAYIR diyoruz.
                                
                                                                           Özkan Küçüktabak
                                                                                28.01.2017

İzlenme: 1125 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR