* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Cumhuriyet Düşmanlığı ve Padişah Severlik !

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

Sevgili Dostlar gün geçmiyorki iyi haber kırıntısına rastlayalım. Bugün de aldığım habere göre , ana okulunun birinde padişahlığı eleştrien cumhuriyetimizi öven bir şiir bir velinin isteği üzerine milli eğitime şikayet ediliyor ve bugün yapılan törende okutulmuyor. Şiir belli küçük bir çocuk tarafından yıllar önce yazılmış ve literatüre girmiş. Padişahlık ,monarşi ,dikdatörlük hepimizin bildiği gibi kötü bir yönetim şekli. Ama şikayet eden veli neden rahatsız olduysa ya da milli eğitim neden rahatsız oldu ise padişahlığı yerden yere vuran ve dış düşmana karşı mücadeleyi savunan bir şiir yasaklıyor törende de okutulmasına izin verilmiyor
Yaşama zarar sadece 15 temmuz düşmanı değil bu ülkede. Cehalet,terör var dış güçler var. 15 temmuz sonrası sıkıyönetim rejimi .. Baskıcı , tek adam. Muhaliflere düşmanmış muamelesi yapan rejim..

Size bundan yaklaşık 12 sene önce yaşadığım bir olayı anlatayım :

Kızım 6 yaşında ve bir anaokuluna gidiyor. Yılbaşı yaklaşırken anaokulu öğretmenleri veli toplantısında çocuklar için yılbaşında eğlenceli birşeyler yapalım önerisinde bulundular. Noel baba önerisini işlerimin yoğun olmasına karşın kabul ettim yeterki çocuklarımız mutlu olsun. Noel baba olup yuvada hediye dağıtacağım güne bir gün kala okul müdiresi endişeli endişeli beni arayıp noel baba yerine palyaço olur musunuz dedi .. Neden bu fikirden vazgeçildiğini sorduğumda bir velinin okulda noel baba ile etkinlik yapılmasını istemediğini eğer olursa da anaokulunun önünde  arabasını yakmakla tehdit ettiğini söyledi.Bunun üzerine müdire hanıma ben o gün ne olursa olsun noel baba olacağımı , arabasını yakmayı düşünüyorsa da itfaiyeye haber verilmesini söyledim.Sonra okuldaki diğer velilere durumu anlattım. Programa katılamama durumu olan veliler bile ne yapıp edip okula geleceklerini ve çocuklarının eğleneceği-mutlu olacağı noel baba etkinliğinde olacaklarını söylediler ve geldiler.Müdire hanımın iyi niyeti yanısıra tatsızlık çıkmaması için böyle birşey önerdiğini iyi biliyorum. Meşhur noel baba hediye dağıtım seromonisini herhangi bir araba yangını olmadan yaptık. Bu garip velinin hareketi fos çıkmış oldu. En önemlisi ise çocukların çok eğlenmiş olmaları.
Bizim kültürümüzde yok ama eğlenceli bir kişilik , dünya üzerinde tüm çocukları çok eğlendiriyorsa neden engelleme getirilmek istensin anlayamıyordum o zamanlar. Ama şimdi geldiğimiz noktada çok iyi anlıyorum. İktidar için gerekli insan profili daha o yıllardan şekillendirilmeye başlandı ve günümüzde sadece din eğitimine dayalı , bilim ve kültürden yoksun sorgulamayan nesiller yani güdülebilen insanlar amaçlayan  oy deposu güruh yaratmak.
Baştaki bu taze olaya döndüğümüzde böyle bir yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Bir anaokulunda yapılan şiire karşı misilleme... Cumhuriyetimizin 94. yılında  hala padişahlık sistemini savunup osmanlıyı canlandırma hayalleri ..
Biz bu topraklarda yaşadığımız sürece Atatürk'ün izinde Cumhuriyetimizi sonuna kadar savunacağız. Düşman uyumuyorsa biz iki katı uyanık ve zinde olacağız ....
Özkan Küçüktabak / Cumhuriyet Bayram'ından 1 gün sonra 2017

İzlenme: 407 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BARTIN - HAVA DURUMU

BARTIN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ