* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

KÜÇÜK ŞEHİRDE YAŞAMAK DAHA ZOR (BARTIN)

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

Çoğu insan büyük şehirde yaşamanın zorluğundan bahseder . Ulaşım,iş imkanı,pahalılık,çevre ve benzeri..

Bana göre küçük şehirde yaşamak ZORDUR , büyük şehrin yaşam koşullarını gözönüne almamıza rağmen Küçük kentlerde yaşamak çok daha da ZORdur Birde Omurgalı iseniz çok çok zordur.

NEDEN:
Yaşadığınız küçük şirin kentinizde ; tanıdıklarınız , dostlarınız , geniş aile iseniz akrabalarınız her an görüşebildiğiniz ,karşılaşınca selam verdiğiniz bir ortamdasınızdır.

Diyelim bir dostunuz yanlış bir iş yapıyorsa onu uyarmak , ona yanlış yapıyorsun , yapma demek doğal bir dostluk ya da vatandaşlık tavrıdır. Fakat dostunuzun ya da akrabanızın yanlışı kabul etmeyip ,  rant kapısı olarak gördüğü , üstüne üstlük işin izin muhatabı kamu kurumlarınında bazı hukuksuzlukları görmezden gelmesi ile güç aldığı bir ortamda yeralması ;  işin boyutunun , sizinde yaşam alanınız olan o küçük şirin kentinize ihanet boyutuna geldiğini anlarsınız . Çünkü siz düşünen sorgulayan bir insansınızdır.

Sözlerin ve itirazların takılmadığı , karşı yandaşların ve ayıp olur laf söyleyeMEMcilerin bol miktarda bulunduğu küçük kentimizde , Bartın halkının çıkarlarını ön plana alarak başladığınız  durumun düzeltilmesi ile ilgili yazışmaların sonuçları muhataplara aksettirildikçe neden böyle yaptıy ? diye başlayan saldırılar ve siz TU KAKA sınız…
Ortada bir hukuksuzluk açık ve beyan bunu biliyorsunuz Ayıp Olmasın Boşver Mİ ? diyeceksiniz.

Gelişmiş ve çağdaş ülkelerdeki kaza ve adaletsiz olayların oranı bizim ülkemize göre çok daha düşüktür. Bu az oranlı ülkeler kendi yurttaşlarına öğle bir anlayış işlemiştir ki adamın babası yanlış yapsa önce uyarır. Düzeltmese şikayet eder ve hukuka başvurur  gerekeni yapar . Babası cezasını öder yada yanlışı düzeltir , oğluna bu şikayetinden dolayı kızmaz - DARILMAZ.

Bartın’ı seven , gelişmesi için her türlü girişime açık (yeter ki hukki ve halkın alehinde olmayan) , şikayetini babasını bile kayırmadan dile getirebilen insanlar haline gelmemiz şart.

İnsani Özellikleriniz varsa Bu Şehirde Yaşamak Çok Zor Çooook …..

Not: Taşeron işçilerinin ülkemizde maruz kaldığı kaza ve hak gasplarına artık yeter demeli .  Hukuktan bahsetmişken buradaki zaaf ve işletilmeyen maddelerin en kısa sürede yürürlüğe sokulması gerekiyor.  Yoksa daha çook !  ölümler olacak ve devam edecek. SAYGILARIMLA

BartınManşet Gazetesi 15.01.2013                                                           Özkan Küçüktaabak

İzlenme: 1356 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR