* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

PISIRIK OLMA VELİ OL !

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

Sevgili Dostlar , Anneler , Babalar , torununun geleceğini düşünen BüyükAnneler , Dedeler , Amcalar , Yengeler ... 
Eğitimin geldiği noktayı gerek görsel basın gerekse de yazılı basından sosyal medyadan takip ediyorsunuzdur mutlaka.
Kendinizi düşünmeyebilirsiniz , herhangi birini düşünmeyebilirsiniz ama kendi canınız evladınızı düşünmeden edemezsiniz. Hayatınızın birincil önceliği çocuğunuzun  sağlığı-beslenmesi-geleceği-eğitimidir. Öyle değil mi ?
  Hükümetin aldığı yanlış kararlar sizin hükümete ve cumhurbaşkanına  sonuna kadar bağlılığınız olsa dahi size eleştiri hakkı vermez mi ? 
Devlet memurusunuz ya da devlet ile iş yapan özel bir şirket yönetiyorsunuz .
Tamam güzel allah daha çok versin .  Çocuğunuz okulda özel ya da devlet okulu nda. Çocuğunuzun aldığı eğitim konusunda  , okuldaki çıkan yemeklerin kalori hesabı yapılarak proteince zengin yemekler olması konusunda , okul ve çevresinde oyun alanlarında gerekli önlemlerin alınıp alınmadığı konusunda , okul saatleri konusunda  Milli Eğitim Bakanlığı gerekli kararları alır ve en doğrusunu uygular düşüncesi içindesiniz. 
Bunlar tam olmadı diyelim bu maalesef gerçekte de böyle ... 
  Mesela çocuğunuz canla başla TEOG a hazırlanıyor hedefleri var . Bir bakıyorsunuz teog kalkıvermiş .Dersanelere döktüğünüz binlerce para en önemlisi çocuğunuzun allak bullak olmuş kafası Fen Lisesine gitmeyi umarken mahallesindeki imamhatip lisesine gitmek zorunda kalması.
  İlkokuda çocuğunuz henüz oyun çocuğu. Hem eğitim alıyor hem oynuyor okul bahçesinde. Bahçedeki kaydıraktan neşe ile kayıyor tam kuma ayaklarını değdirecek önünde koca bir kapı ve üzerinde ölüm tehlikesi yazan elektrik santralı ilkokulun bahçesinde ...
  Taşımalı eğitim diye birşey çıkardılar yıllar önce. Köyün akıllı başlı , eğitimli sadece köydeki çocuklarla ilgilenen değil köyün sorunları ile de ilgilenen köy öğretmenleri yok artık. Çünkü taşınıyor öğrenciler merkezlere.Köydeki çocuklar daha merkezi yerlerde eğitim alıyor. Taşımadan dolayı devlet yemeklerini üstlenmiş çocukların. Yapmış gayet güzel günlük kalori listesi. Amaaa o yemekleri araki bulasın. İhaleyi alan şirket çocuklara devamlı bulgur pilavı ve patetesi dayıyor.Ayrıca bunu yemek istemeyen çoğu öğrenci sebebi ile firma vuruyor voliyi.. daha fazla patates ve bulgura gerek duymadan. Ne devlet denetliyor ne de velilerin haberi oluyor (OLUYOR MU ? acaba yok canım insan kendi çocuğunun beslenmesini es geçer mi ? )  Gelelim Köydeki velilerin köy ile ilgili sorunlarına ona da bakmak köy imamına kalıyor !!! artık çözer mi yoksa sorunları okuyup üfler mi bilinmez!
  Okul saatleri .. kim memnun okul saatlerinden ?  Memnun olan varsa söylesin ben kime sorduysam şikayetçi. Gece bitmeden karanlıkta sokağa bırakılan milyonlarca minik öğrenciden bahsediyoruz. Bu sene de devam edecek görünüyor , milyonlarca şikayete rağmen !!!
Evet sevgili Dostlar , Anneler , Babalar , torununun geleceğini düşünen BüyükAnneler , Dedeler , Amcalar , Yengeler ...
Eğitime yapılan saymadığımız daha birçok müdaheler var ve hepsi de diğeri kadar çok önemli hatalar içeriyor. Hatalar zinciri artık tüm vücudumuzu boğuyor.Kısa süre içinde değişen onlarca bakan , sınav sistemleri ,müfredat ve eğitimciler üzerinde eğitemez hale getirilen baskılar ..
Eleştirme hakkının ; bir ideolojiye hizmet olmadığı , terör örgütü mensubu muamelesi karşılığı görmeyeceği fikrine önce sizin ikna olmanız gerekir.
     Değerli veliler eğer çocuklarınızı gerçekten seviyorsanız onlar için bir ses kıpırtı içinde olmanız gerekiyor. Aklıma güzel bir slogan geldi birisi söyledi mi bilmiyorum. ''Pısırık Olma Veli Ol''  Saygılarımla 

                                                                     Özkan Küçüktabak
                                                                         07.11.2017

İzlenme: 728 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR