* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

VALİ BÜLENT SAVUR

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

Geçenlerde birkaç arkadaşımla , bir vesilye istinaten hem  ziyaret hem de tanışma amaçlı olarak  Bartın Valimiz Bülent Savur’un yanına gitmiştim.
Bizi çok güzel ağırladı . Kendisine buradan tekrar teşekkürlerimi iletirim.

Bu ziyaret daha ilk karşılaşma olmasına rağmen , görüşme sonunda Vali Bey’in kişiliği hakkında , arkadaşlarımın ve benim üzerimde  bıraktığı izlenim oldukça olumlu oldu.

Şimdiye kadar bir vatandaş olarak muamele gördüğümüz  soğuk devlet mantığı düşüncesinin  yıkılıp , sığınabileceğimiz – dertlerimizi paylaşabileceğimiz bir Vali imajının oluştuğunu  hissedebiliyorum.
Beklentimiz Ülkemizde hukuk kurallarının tam ve adaletli uygulanabilmesi tabiki. Aynı zamanda bir hukukçu da olan Sn  Valimizin duruşu hakkında ve gerçek bir hukuk adamı tarzıyla yaptığı söylemlerinden de edindiğim izlenime göre  bundan sonra Bartın’da lafta olan hukuk devleti ilkelerinin pratikte-uygulamalarda da hayata geçebileceğinin önemli ipuçlarını veriyor.

Valimizin konuşmalarından anlaşılacağı üzere;  yönetim yerine yönetişim ifadesini daha çok kullanması  , Hukuki ceza ve yaptırımların  adaletli uygulanması gerekliliğinin altını çizmesi , vatandaş olarak hepimizin beklenti içinde olduğu Hukuk Devletinin gereklerini yerine getirecek ve getittirecek bir bürokrat olduğunu gösteriyor.

Bartın’ın en ücra köşesindeki köylü teyzenin gece geç saatlerde Vali Bey’in kendisine ulaşıp maduriyetini dile getirebildiği ve maduriyetinin giderildiği bir hikaye bile bürokrasi-vatandaş arasında olması gereken sıcaklığın bundan sonra da olacağı anlamına geliyor.

Sn Valimizin Bartınımız’a her aşamada faydalı ve uğurlu olacağını düşünüyor , tekrar hoş geldiniz diyorum..........................................Saygılarımla Özkan Küçüktabak

 

İzlenme: 1031 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR