* Bilimsel Laik Eğitim İçin '' VELİ EL KİTABI '' na buradan ulaşabilirsiniz !

Yağmur Yağdı Irmak Denize

Özkan KÜÇÜKTABAK

Özkan KÜÇÜKTABAK

E-Posta : kucuktabak@gmail.com

Bildiğiniz üzere Bartın Irmağı'nın kirliliği had safhadaydı ve Bartın sanayisinin , Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü gözetiminde (ya da gözyumusuyla da diyebiliriz) Irmağa , boşaltılan atıklar son günlerde yağan yağmur suları ile süpürüldü. Nereye ? Doğru denize
Bu arada sanayi vb. atık seviyesinin Irmağa  deşarjının maksimuma çıktığı zamanlar yağmurlu zamanlardır.Bunu unutmayalım .Hele birde şakır şakır yağıp ırmak su debisi artınca demeyin Sanayicilerin keyfine..Tabi İşini  doğru yapan sanayiciye sözüm meclisten dışarı
Tehlike geçti mi ? HAYIR Tekrar birikecek , tekrar Irmağa ve çevresine zarar verecek ve tekrar denize dolayısı ile sahillere sirayet edecek !
Bu atıklar denizde dalgalar yoluyla sahile ve kuma taşınacak duracak ta ki yetkililerin gözyummaları sona erene kadar.

Su fauna ve florasından geçtim ; vatandaşın kendince güzel vakit geçirmek için gideceği , mangal yapacağı  deniz kenarlarından bahsediyorum. Çevre ve doğal güzelliklerin, çoğu vatandaşımızın ilgi alanına girmediğini ya da ona karşı duyarsız kaldığını etrafımıza bakarak gözlemleyebiliriz.
Ama durum farklı: İnasn hayatı - evlatlarımızın hayatı ....
Yetkililerin kader , duyarlı insanların 'bile bile lades dediği' bir durum bu !

Havalar ısınıyor birkaç ay sonra plajlar insan dolacak .Gidiyorsunuz İnkum'a ya da Amasra'ya ... Bu arada Bartın Irmağından süpürülen atıklar nerde? Atıklar dalgalar yolu ile sahile ulaştı ve kuma sirayet etti bile .
Çocuklarınız kumda yuvarlanıyor siz bakıyorsunuz.Akşam oluyor Kusma ateş belkide herkezden uzak olsun kanser .....     

Neden oldu acaba ?

İzlenme: 1117 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR